Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Lipiec » Maluchy z "Wesołych Pszczółek" zakończyły rok

Maluchy z "Wesołych Pszczółek" zakończyły rok

2019-07-01 19:40:13

W dniu 28 czerwca w Żłobku Gminnym Wesołe Pszczółki odbyło się zakończenie roku dla Maluchów ze Żłobka i Klubu Dziecięcego. W tym roku do przedszkoli odejdzie 17 dzieci. Jak powiedziała nam Daria Janosik - dyrektor Gminnego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Wolbromiu, podopieczni obu placówek są świetnie przygotowani do funkcjonowania w grupie, zdobyli wiele nowych umiejętności, co zaprezentowali w przygotowanym przez opiekunki klipie multimedialnym.

Na zakończenie roku absolwenci żłobka otrzymali od dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Doroty Świerczek pamiątkowe dyplomy i medale.
Dzieciaki mimo, że mają zaledwie po 3 latka przeżyli uroczystość bardzo dzielnie. Dzień był bardzo radosny. Maluchy po części oficjalnej uczestniczyły w słodkim poczęstunku i animacjach.

Gminny żłobek "Wesołe Pszczółki" w Wolbromiu, ul. Piłsudskiego 25, rozpoczął działalność  dniem 2 stycznia 2019 r. Przeznaczony i przystosowany jest dla maluszków od 20 tygodnia życia do lat trzech. Powstał w nowo wybudowanym budynku na placu Przedszkola Publicznego nr 1 o łącznej powierzchni użytkowej 274 m2. Jego koszt wyniósł 928 211,00 zł. przy wkładzie własnym Gminy 328 211,00 zł. i dotacji 600 000,00 zł. Budynek żłobka został połączony z przedszkolem przewiązką i posiada ciąg komunikacyjny, węzeł sanitarny, kotłownię i dwie sale o powierzchni ok. 66 m2 każda.

Galeria zdjęć: