Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Październik » Ślubowanie pierwszoklasistów w chełmskiej SP

Ślubowanie pierwszoklasistów w chełmskiej SP

2017-10-20 11:12:54

Uroczystości związane z obchodami Dnia Komisji Edukacji Narodowej, połączone z pasowaniem na pierwszaków odbywają się w każdej szkole. Niezależnie od jej wielkości, wszędzie obchodzi się je nadzwyczaj uroczyście. Są występy artystyczne w wykonaniu świeżo upieczonych pierwszoklasistów, życzenia dla uczniów, dyrektorów, nauczycieli i personelu składane przez zaproszonych gości, Samorząd Uczniowski czy Radę Rodziców.

Nie inaczej było w małej Szkole Podstawowej w Chełmie, gdzie do ślubowania i pasowania na ucznia uczestniczyło zaledwie ośmioro uczniów. Doniosły moment ślubowania na flagę państwową, a następnie ceremonia pasowania na pierwszoklasistów, którą dokonała dyrektor placówki Barbara Marchajska, był wielkim przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale także dla ich rodziców.
Z uwagi na zaplanowane wcześniej obowiązki, które nie pozwoliły osobiście uczestniczyć Burmistrzowi Wolbromia w tak ważnym dla Szkoły wydarzeniu, w imieniu Burmistrza Adama Zielnika list z życzeniami na ręce Dyrektor SP w Chełmie- Barbarze Marchajskiej wręczyła Asystent Aleksandra Ściańska. Burmistrz życzył Uczniom, aby bezustannie byli spragnieni wiedzy i wciąż dążyli do własnego rozwoju. I aby byli bardzo ambitni i właściwie wykorzystali dany im potencjał. Z kolei, Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i osobom związanym ze Szkołą Podstawową w Chełmie, Adam Zielnik życzył zdrowia, wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów, a także wytrwałości w pracy zawodowej.
Najlepszych życzeń nie zabrakło także od Proboszcza ks. Stanisława Gibały, Radnego Miejskiego Kazimierza Goldy.
Uroczystość Dnia Edukacji Narodowej była okazją do wręczenia nagród dyrektora. Barbara Marchajska postanowiła uhonorować nie tylko pracę nauczycieli, ale także wysiłek personelu placówki. Po uroczystościach Dyrektor szkoły zaprosiła na poczęstunek wszystkich przybyłych gości, grono pedagogiczne, a także uczestniczące w uroczystościach emerytowane nauczycielki.

GALERIA ZDJĘĆ: