Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Październik » NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ na potrzeby korpusu szeregowych

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ na potrzeby korpusu szeregowych

2017-10-20 12:11:03

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ na potrzeby korpusu szeregowych. Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych. Służbę przygotowawczą mogą pełnić ochotnicy na ich wniosek złożony w WKU posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (bez odbytej służby wojskowej).

Do służby przygotowawczej może być powołana osoba:
    • niekarana za przestępstwo umyślne,
    • posiadająca obywatelstwo polskie,
    • odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej,
    • wiek co najmniej osiemnastu lat.
Czas trwania służby przygotowawczej wynosi do 4 miesięcy.

TERMINY POWOŁANIA DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ W 2018 ROKU /kształcenie w korpusie/:
oficerów
od 8 stycznia do 6 lipca,
podoficerów
od 1 lutego do 29 czerwca,
od 3 lipca do 30 listopada,
szeregowych
od 8 stycznia do 27 kwietnia,
od 7 maja do 31 sierpnia,
od 4 września do 21 grudnia,
od 25 września do 21 grudnia.

W czasie szkolenia żołnierze służby przygotowawczej będą otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 960 zł.

Osoby które odbędą służbę przygotowawczą a następnie pozytywnie przejdą kwalifikacje i zostaną powołane do służby zawodowej w korpusie szeregowych zawodowych otrzymają uposażenie w wysokości 3.200,00 zł brutto (2.624,00 netto) oraz dodatkowe należności np.:
świadczenie mieszkaniowe - 300-900 zł (w zależności od miejsca służby),
gratyfikacje urlopową na każdego członka rodziny będącego na utrzymaniu żołnierza w wysokości 918 zł,
dodatkowe uposażenie roczne - ok 2.870 zł,
równoważnik mundurowy- ok 2.000 zł.
Szczegółowe informacje, dotyczące powołania do służby wojskowej, można uzyskać dzwoniąc do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Krakowie, tel.:  261-13-48-03 lub 261-13-74-41.

Strona internetowa WKU w Krakowie: