Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Maj » Zielone Szkoły z dofinansowaniem dla trzech naszych placówek

Zielone Szkoły z dofinansowaniem dla trzech naszych placówek

2017-05-11 12:48:15

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, uchwałą Zarządu z dnia 26.04.2017 r., przyznał dla Gminy Wolbrom dotację w wysokości 24 936,40 zł na realizację zadania pn.: „Profilaktyka zdrowotna w ramach Zielonej Szkoły dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Gminy Wolbrom”. Dofinansowanie wspiera działania mające na celu edukację ekologiczną i profilaktykę zdrowotną.

Przyznana dotacja stanowi 20 % kosztów kwalifikowanych zadania ujętego we wniosku o dofinansowanie wypoczynku dla 91 uczniów ze szkół podstawowych i 21 uczniów gimnazjum z Gminy Wolbrom w ramach tzw. Zielonej Szkoły, co oznacza, że rodzice uczniów, dla których organizowany jest wypoczynek, poniosą 80 % kosztów całego pobytu.
Zajęcia w ramach zielonych szkół w 2017 roku planowane są w następujących miejscowościach:
- w Pogorzelicy dla uczniów z Zespołu Szkół w Zarzeczu;
- w Chłapowie dla uczniów z Zespołu Szkół w Wierzchowisku;
- w Łebie dla uczniów z Zespołu Szkół w Gołaczewach.