Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Kwiecień » Kacper Topolski - najlepszy matematyk wśród gimnazjalistów powiatu olkuskiego

Kacper Topolski - najlepszy matematyk wśród gimnazjalistów powiatu olkuskiego

2017-04-10 12:39:14

W dniu 07.04.2017r. uczeń klasy III Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowisku – gmina Wolbrom, Kacper Topolski, odebrał dyplom laureata Małopolskiego Konkursu Matematycznego 2016/2017. To nie pierwszy tej rangi sukces naszego ucznia. Będąc uczniem VI klasy trzy lata temu, również jako jedyny uczeń powiatu olkuskiego był laureatem tego konkursu.

W ciągu trzech lat nauki w gimnazjum, będąc pod opieką nauczyciela p. Zdzisława Słabego w roku szkolnym 2015/2016 był finalistą tego konkursu oraz laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego  „Pangea”.
Wielki talent matematyczny, miłość do matematyki i ciężka praca oraz duże wsparcie i zaangażowanie ze strony rodziców,  złożyły się na sukcesy  naszego ucznia.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi i życzymy  sukcesów w dalszym etapie nauki.

Zdzisław Słaby