Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Kwiecień » Historyczne zwycięstwo siatkarzy z ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Wolbromiu

Historyczne zwycięstwo siatkarzy z ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół w Wolbromiu

2017-04-07 13:17:41

Drużyna chłopców z Zespołu Szkół w Wolbromiu (Skalska 18) zdobyła po raz pierwszy zwycięstwo w zawodach powiatowej Licealiady w siatkówce chłopców. W Licealidzie startowało 7 szkolnych zespołów. Drużyna ZS Wolbrom pokonała kolejno stosunkiem 2:0 wszystkie olkuskie szkoły: 2 LO,1 LO a w finale 4 ZS. Kwalifikując się do rozegranych w Kętach zawodów rejonowych, zajęli w nich wysokie 2 miejsce, po zwycięstwie 2:1 z Libiążem i przegranej z Andrychowem- 0:2.

Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik postanowił uhonorować sportowców listami gratulacyjnymi dziękując jednocześnie za godne reprezentowanie Gminy Wolbrom w zawodach sportowych różnego szczebla. Listy gratulacyjne z rąk burmistrza Adama Zielnika otrzymali: Banyś Patryk, Bielach Bartosz, Bugaj Mateusz, Haberka Jakub, Hat Kamil, Kyzioł Mateusz, Pałka Kamil, Płowiec Patryk, Rogal Bartosz, Skalski Łukasz, Skorupka Emil i Sosnowski Piotr.
Burmistrz docenił również Dariusza Egemana - trenera zawodników, nauczyciela wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Wolbromiu. Dziękując za wkład pracy włożony w przygotowanie uczniów do zawodów sportowych w siatkówce, burmistrz życzył, aby znakomite osiągnięcia i godna postawa wychowanków były dla niego najwspanialszą nagrodą i zachętą do dalszej pracy.