Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2017 » Styczeń » „Kąpielanka” i maszt telefonii już gotowe
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

„Kąpielanka” i maszt telefonii już gotowe

2017-01-11 08:35:15

Koleiny, liczne przełomy, sprzyjające uszkodzeniom podwozia oraz brak rowów odwadniających - to do niedawna stan techniczny drogi powiatowej biegnącej od Kąpiel Wielkich przez Miechówkę do Poręby Dzierżnej. Na szczęście modernizacja 7. kilometrowego odcinka drogi, uznawanego za najgorszy w wolbromskiej gminie, została zakończona. Choć kierowcy jeżdżą po nowym asfalcie już parę tygodni, to jej oficjalne oddanie do użytku odbyło się w niedzielę 8. stycznia w strażnicy OSP w Kąpielach Wielkich.

Gospodarzem uroczystości był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, na którego zaproszenie przybyli dostojni goście reprezentujący władze rządowe, samorządowe województwa, powiatu, a także mieszkańcy sołectw leżących wzdłuż zmodernizowanej drogi. Miejsce tradycyjnego przecięcia wstęgi zastąpiły podziękowania. Podziękowania szczere i płynące wprost z serca, gdyż modernizacja drogi, w którą mało kto wierzył, doszła do skutku dzięki zaangażowaniu całego łańcuszka ludzi dobrej woli. To, na co z utęsknieniem czekali od lat okoliczni mieszkańcy stało się wreszcie faktem. Dlatego Burmistrz Adam Zielnik postanowił oficjalnie złożyć podziękowania osobom, które przyczyniły się do wybudowania drogi, a także postawienia masztu telefonii komórkowej. - Obie inwestycje sprawiły, że mieszkańcy północnej części wolbromskiej gminy dołączyli do cywilizowanego świata – mówił na wstępie burmistrz Adam Zielnik.
 Za doprowadzenie do końca obu jakże ważnych dla Gminy Wolbrom inwestycji Burmistrz dziękował, przybyłym gościom każdemu z osobna. W gronie osób tworzących łańcuszek ludzi dobrej woli, którym Burmistrz składał nieocenione podziękowania znaleźli się: Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk (którego zatrzymały obowiązki służbowe), Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, Starosta Powiatu Olkuskiego Paweł Piasny oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Gorgoń.
Słowa uznania burmistrz skierował także dla Rady Powiatu Olkuskiego. Pod nieobecność jej Przewodniczącej – Małgorzaty Węgrzyn, burmistrz podziękował za wsparcie przez Radę, Członkowi Zarządu Powiatu Olkuskiego Robertowi Kozłowskiemu, a także pozostałym radnym powiatowym z naszej gminy uczestniczącym w spotkaniu: Agnieszce Gołembiowskiej-Karoń oraz Tadeuszowi Posełkowi. W łańcuszku ludzi dobrej woli, którym burmistrz dziękował nie mogło braknąć także wolbromskich radnych na czele z Andrzejem Duchem, którego burmistrz nazwał „głównym inspektorem nadzoru inwestorskiego w zakresie tej inwestycji” - Ile Andrzej trudu i pracy w realizację tej inwestycji, i na etapie planistycznym, i na etapie organizacyjnym i wykonawczym włożył - to wiem ja, on i Paweł - podkreślał burmistrz Zielnik. Obok Andrzeja Ducha swą obecnością zaszczyciła reprezentacja radnych w osobach: Zbigniewa Kolanko, Marcina Grzanki, Jana Pielki, Adama Opiłki oraz debiutanta a zarazem weterana Rady Miejskiej- Kazimierza Paci a także Zdzisława Pasicha i Waldemara Strózika piastującego równocześnie funkcję sołtysa Poręby Dzierżnej. Gospodarz uroczystości dziękował za pomoc pozostałym sołtysom miejscowości leżących wzdłuż wyremontowanej drogi – Zofii Duch z Kąpiel Wielkich oraz Kazimierzowi Pandlowi z Miechówki.  Burmistrz nie szczędził słów uznania i podziękowań mieszkańcom Kąpieli i okolicznych wsi. - Składam na Wasze ręce podziękowania za to, że bardzo poważnie podeszliście do tego zadania. Dziękuję Wam za to, że nie było żadnych problemów, nikt się nie bawił w „działalność pisarską”, nie pisał na cały świat i nie szukał dziury w całym. Wprost przeciwnie. Pomagaliście, jak mogliście,wspieraliście tą inwestycję i przy samej realizacji jak tylko się dało. Szliście na rękę i wykazaliście się bardzo dużą cierpliwością i zrozumieniem. I dlatego aż chce się Wam pomagać. Zapewniam Was, że to, co dziś uroczyście obchodzimy - to nie koniec. Tak naprawdę zaczynamy się rozkręcać, jeśli chodzi o zapóźnienia cywilizacyjne w północnej części naszej gminy. Odstajemy, i to bardzo, i czas najwyższy zacząć pod tym kątek działać – mówił do zgromadzonych. Adam Zielnik. Na samym końcu, wiele ciepłych słów wypowiedział o swych pracownikach na czele z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji Krzysztofem Wolczyńskim, którzy nie szczędzili zaangażowania i poświęcenia w realizację zadań.
Aby ulotne słowa podziękowań materialnie uwiecznić, Burmistrz Adam Zielnik postanowił uhonorować okolicznościowymi pamiątkami „Wielkich Przyjaciół Ziemi Wolbromskiej”.
- W imieniu własnym oraz mieszkańców sołectw: Kąpiele Wielkie, Miechówka oraz Poręba
Dzierżna pragnę bardzo serdecznie podziękować za pomoc i zaangażowanie w remont dróg
powiatowych. Zrealizowana inwestycja była długo oczekiwanym zadaniem, więc tym bardziej cieszę się, iż wspólnie udało się zrealizować ją terminowo i bez poważnych problemów. Jestem przekonany, że efekt końcowy znacznie przyczynił się do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców, co daje poczucie ogromnej satysfakcji. Jeszcze raz dziękując za pracę na rzecz społecznego interesu Miasta i Gminy Wolbrom, życzę realizacji dalszych, zyskujących poparcie zadań - życzył Adam Zielnik  honorując okolicznościowymi tablo : 
Wicewojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika,
Posłankę na Sejm RP Lidię Gądek,  
Starostę Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego,
oraz Przewodniczącego RM Dariusza Gorgonia z dedykacją dla całej Rady Miejskiej w Wolbromiu. 
Burmistrz docenił także trud w doprowadzeniu do realizacji budowy masztu telefonii komórkowej, dzięki któremu zarówno Kąpiele Wielkie jak i inne pobliskie sołectwa znalazły się w zasięgu  telefonii. Okazałymi statuetkami z grawerem masztu w 3D, burmistrz nagrodził:
Posłankę na Sejm RP Lidię Gądek,  
Starostę Powiatu Olkuskiego Pawła Piasnego,
oraz Radnego Rady Miejskiej w Wolbromiu Andrzeja Ducha.
 
Po części oficjalnej, Gospodarz uroczystości zaprosił zgromadzonych do obejrzenia prezentacji multimedialnej poświęconej budowie „Kąpielanki” oraz masztu telefonii komórkowej. Część artystyczną wypełniło przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich przygotowane przez Annę Świerczek - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich oraz nauczycieli: Joannę Duch, Annę Starostecką i Wiktora Fuglewicza a także występ zespołu śpiewaczego KGW Kąpiele Wielkie. 

Galeria zdjęć
  

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
zostań żołnierzem LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku