Poniedziałek, 16 listopada 2015 16:44

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Zarządzenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Programu współpracy Gminy Wolbrom z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” na 2016 rok.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 13:24

Świętowaliśmy rocznicę

101 lat temu na bagnach pomiędzy Bydlinem i Załężem, nieopodal wsi Krzywopłoty, legioniści marszałka Piłsudskiego stoczyli krwawą bitwę z wojskami rosyjskimi, która przeszła do historii jako „Polskie Termopile”. 15. listopada odbyły się uroczystości rocznicowe. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem pamięci „Tych co walczyli, tych co zginęli i tych, którzy byli poszkodowani”, który powstał w Załężu z okazji ubiegłorocznej 100 rocznicy bitwy, z inicjatywy mieszkańców.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 12:42

Fagumit poszukuje pracownika

Firma "Fagumit" sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje specjalisty do działu księgowości i finansów. Wymagane wykształcenie wyższe ekonomiczne, dobra znajomość obsługi komputera. Mile widziane doświadczenie w w służbach finansowo-księgowych oraz znajomość prawa podatkowego. Dokumenty aplikacyjne należy przesyłać na adres ksiegowosc@fagumit.com.pl

Poniedziałek, 16 listopada 2015 11:24

II Wieczór Polskiej Pieśni i Poezji Patriotycznej - korespondencja

Narodowe Święto Niepodległości to wspaniała okazja, żeby przypomnieć, często już zapomniane i zakurzone pieśni patriotyczne, które towarzyszyły Polakom we wszystkich ważnych dla kraju momentach – gdy walczyli o wolność, gdy ruszali w bój, gdy ginęli za Polskę. 4 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbył się II Wieczór Polskiej Pieśni i Poezji Patriotycznej zorganizowany przez panie: Edytę Oleksy, Anetę Bąchor, Beatę Kośmider, Renatę Kaczmarczyk, Małgorzatę Łaksę i Izabelę Klimek.

Poniedziałek, 16 listopada 2015 11:17

Święto Niepodległości w OREW Wolbrom - korespondencja

Słowa Jana Pawła II „Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną…” były mottem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w OREW Wolbrom, które odbyły się w dn. 9 listopada. W uroczystości uczestniczyli podopieczni PSOUU Koło w Wolbromiu (OREW Wolbrom i WTZ w Lgocie Wolbromskiej), a także zaproszeni goście z Zespołu Szkół Specjalnych w Olkuszu, Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Zawierciu oraz z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

|<  <  10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18 - 19  >  >|