Wtorek, 24 listopada 2015 14:28

Krwiodawcy FTT Wolbrom ratują życie od 45 lat

Jubileusz 45.lecia działalności świętowali krwiodawcy najstarszego w powiecie olkuskim Klubu HDK, działającego przy Fabryce Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające w dniach 22-26 listopada, były okazją do zorganizowania corocznego spotkania, w czasie którego dziękowano wszystkim tym, którzy przyczyniają się czynnie do ratowania życia ludzkiego oraz wspierają ideę honorowego krwiodawstwa. Uroczyste spotkanie odbyło się 20 listopada w biurowcu FTT.

Wtorek, 24 listopada 2015 11:44

KRUS zaprasza na szkolenie

Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wolbromiu serdecznie zaprasza wszystkich rolników i mieszkańców wsi na szkolenie, podczas którego zostaną omówione ważne tematy, dotyczące m.in. zmian w systemie ubezpieczeń społecznych rolników, zasad korzystania z rehabilitacji leczniczej oraz zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Spotkanie odbędzie się 27. listopada 2015 r. (piątek) o godz. 15 w sali KRUS PT Wolbrom, przy ul. Miechowskiej 4.

Poniedziałek, 23 listopada 2015 15:55

Będzie jaśniej

Zakończyło się postępowanie przetargowe, a dziś została podpisana umowa z wykonawcą oświetlenia w trzech newralgicznych miejscach w Wolbromiu: na os. Wąwóz Kapkazy, na ul. Wrzosowej oraz przy garażach obok cmentarza. Do wykonania zadanie wybrano firmę OBI COMPLEX Rafała Zgody z Żor, który złożył najlepszą ofertę z kwotą 295 200 zł i gwarancją na 5 lat.

Piątek, 20 listopada 2015 14:09

Hydrolodzy przygotowali opracowanie

W ostatnich dniach Gmina Wolbrom otrzymała gotowe opracowanie „Analiza hydrologiczno-hydrauliczna, dotycząca niekontrolowanego spływu wód powierzchniowych w miejscowościach Poręba Górna, Strzegowa i Załęże”, które zostało zlecone specjalistom hydrologom w ramach przygotowań do podjęcia działań przeciwpowodziowych. Na podstawie dokumentu będzie można podejmować konkretne decyzje o inwestycjach i ich kolejności. Wiadomo, że będą one kosztowne i nie da się ich zrealizować od razu

Czwartek, 19 listopada 2015 13:55

Chcesz pomocy w wymianie pieca? – wypełnij ankietę

Przystąpienie Gminy Wolbrom do realizacji zadań z zakresu modernizacji źródeł ciepła w ramach Programu KAWKA oraz Programu Ograniczenia Niskiej Emisji może dać mieszkańcom Gminy Wolbrom szansę na uzyskanie znacznego dofinansowania modernizacji źródeł ciepła. Aby ubiegać się o pomoc finansową Gmina musi znać liczbę zainteresowanych udziałem w projekcie mieszkańców. Trzeba wypełnić ankietę.

|<  <  8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17  >  >|