Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Grudzień » Świąteczny koncert małych tancerzy

Świąteczny koncert małych tancerzy

2015-12-14 14:42:00

Jak co roku w okolicy świąt Bożego Narodzenia wolbromski DK gościł na swojej scenie wszystkie grupy tańczące w zespołach Actus Animi i 7-th Step. Wzruszający koncert był prezentacją artystycznych umiejętności dzieci od lat 3 do 20+ ze wszystkich grup ćwiczących pod okiem charyzmatycznej Katarzyny Gałązki. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach wierna publiczność dopisała i świetnie się bawiła gorąco oklaskując małe gwiazdy.

Rok 2015, który Actus Animi podsumował uroczyście świątecznym koncertem, obfitował w bardzo wiele ważnych dla zespołu wydarzeń. Na wiosnę powołane zostało do życia  Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi, na czele którego stanęła prezes Aleksandra Żak, wspomagana przez liczne grono rodziców i pasjonatów. Stowarzyszenie wzięło na siebie ciężar dbania o „byt” zespołu,  zabiegając o środki finansowe, pisząc wnioski i projekty, poszukując wsparcia u sponsorów i organizując wiele innych ważnych logistycznych spraw. Dzięki aktywności Stowarzyszenia i wsparciu burmistrza Adama Zielnika w listopadzie tego roku ruszył też projekt „Akrobatyka”, który przyczyni się do doskonalenia warsztatu młodych tancerek i tancerzy pod fachowym okiem dodatkowej instruktorki. Na realizację tego projektu została przyznana z budżetu Gminy dotacja na rok 2016 w wysokości 15 tys. zł, o czym z radością informował wzruszony widowiskiem burmistrz, zapewniając, że nie jest to ostatni przejaw jego wsparcia dla grupy, której osiągnięcia są imponujące, przyczyniając się do promocji gminy Wolbrom w kraju i na świecie. W mijającym roku grupa osiągnęła bowiem kolejny znakomity sukces – nagrodzone specjalistycznymi warsztatami tanecznymi w czeskiej Pradze zwycięstwo w prestiżowym międzynarodowym konkursie tanecznym w czeskim Hronovie.

Actus Animi, który mimo, że działa przy wolbromskim Domu Kultury nie bardzo się już mieści w przepełnionym różnorodnymi  wydarzeniami budynku przy ul. Leśnej 2 i musi korzystać z sal do ćwiczeń również poza jego siedzibą. Kochający rodzice wożą zatem swoje pociechy do sal gimnastycznych w Jeżówce, czy Zespołu Szkół przy Skalskiej. Świąteczny koncert był dla wielu dzieci pierwszą okazją stanięcia na lokalnej scenie, ale wszyscy dali radę. Oczywiście najważniejsze były taniec, muzyka, gra kolorów i urok małych adeptek sztuki tanecznej, ale nie zabrakło chwil wzruszeń i podziękowań za całoroczną pracę i wsparcie dla wszystkich, którzy poświęcają swój czas i energię dla dobra blisko 180 grupy dzieciaków z całej okolicy.

-Bardzo mnie cieszy, że do zespołu dołączają wciąż nowe osoby. To już nie tylko zespół taneczny. To ogromna grupa dzieci i młodzieży oraz rodziców i przyjaciół, którzy bardzo się lubią i cieszy ich fakt wspólnego działania – podsumowała koncert założycielka, animatorka, instruktorka, tancerka i choreograf zespołu Katarzyna Gałązka, która niezrażona przeciwnościami i trudnościami rozwija rozpoczęte w 1999 r. skromnymi siłami dziś bardzo imponujące dzieło. – Jestem wdzięczna wszystkim za wsparcie i pomoc w ziszczaniu moich marzeń, które przez minione lata stały się także waszymi marzeniami – podkreślała tancerka dziękując wszystkim współpracownikom i osobom wspierającym grupę.

Kolejna okazja do podziwiania tego specjalnego koncertu  nadarzy się już niedługo. Miłośnicy tańca i talentu małych lokalnych tancerzy będą mogli podziwiać ich występ już na początku stycznia 2016 r. Już dziś zapraszamy!

Powiązana galeria

Poniedziałek, 14 grudnia 2015 14:43Zdjęć w galerii: 175