Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Grudzień » Najlepsi gminni mali recytatorzy

Najlepsi gminni mali recytatorzy

2015-12-10 14:44:32

Już po raz czternasty w Zespole Szkół Pod Lasem w Wolbromiu odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego przeznaczonego dla uczniów klas I- III. W gminnych eliminacjach wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół naszej gminy. Trzech zwycięzców będzie reprezentowało Gminę Wolbrom w finale konkursu. W tym roku tematem przewodnim wszystkich recytacji było hasło: „Podróże małe i duże”.

Jurorzy również w tym roku mieli nie lada zadanie, by ocenić zdolności interpretacyjne uczestników, wyłonić najlepszych, a także - co jest jeszcze trudniejsze - wytypować tych, którzy jako laureaci pojadą na etap powiatowy, który tradycyjnie odbywa się w Olkuszu.

Mistrzem  Recytacji  Gminy  Wolbrom  XIV edycji Konkursu Recytatorskiego  została uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu - Alicja Kundzierewicz. Tytuły wicemistrzów przypadły  uczennicy Zespołu Szkół w Dłużcu - Magdalenie Szczęśniak oraz Kamilowi Płowcowi  z Zespołu Szkół w Wolbromiu.

Najmłodsi recytatorzy z werwą i dziecięcą bezpośredniością recytowali o podróżach. Dzieci tradycyjnie wygłaszały utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej nie zabrakło utworów Elizy Rozdoby, Krystyny Czaplickiej oraz innych lubianych autorów,  a nawet trudniejszej do recytowania poezji.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a mistrzowie również nagrody książkowe, które wręczyła dzieciom pani dyrektor Barbara Wróbel.

Organizator konkursu:
Magdalena Grelewicz