Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Grudzień » Jasełka w Szkole Podstawowej w Kąpielach Wielkich

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kąpielach Wielkich

2015-12-23 09:33:11

Tradycją Szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich jest organizowanie Spotkania Opłatkowego w niedzielę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas IV – VI pod opieką nauczycieli: p. Joanny Duch, p. Katarzyny Paci oraz p. Wiktora Fuglewicza.

W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta pani Ewa Kazimierska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia pani Dorota Świerczek, Radny Miasta i Gminy Wolbrom pan Andrzej Duch, Ksiądz Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich Andrzej Białek, Pani Sołtys wsi Kąpiele Wielkie Zofia Duch wraz z paniami z Koła Gospodyń Wielkich, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kąpielach Wielkich, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Kąpielach Wielkich pani Gabriela Nowak, Higienistka szkolna pani Beata Wypasek, Przedstawiciele Rady Rodziców pani Mariola Duch, Barbara Ogonek i Marek Rams, nasi uczniowie wraz z rodzicami oraz społeczność lokalna.

Przy blasku choinkowych lampek zobaczyć można było miedzy innymi: Dziewczynkę z zapałkami, Pinokia, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, oraz tradycyjnie Aniołów i Świętą Rodzinę, a także Pasterzy i Mędrców. Bajkowe postacie z wierszem na ustach zmierzały ku Dzieciątku, aby złożyć Mu to, co mają najcenniejsze. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji i zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa kolędy „Dziecię się zrodziło, a razem z nim maleńka przyszła Miłość”. Występ małych aktorów wzbudził zachwyt publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Dopełnienie miłego świątecznego nastroju stanowiły kolędy i pastorałki zaśpiewane przez dzieci i młodzież ze Scholi parafialnej oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kąpielach Wielkich.

Na zakończenie pani dyrektor Anna Świerczek podziękowała wszystkim uczestnikom i gościom oraz złożyła życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Życzenia mieszkańcom wsi złożyli również przybyli goście.

Joanna Duch, Katarzyna Pacia, Wiktor Fuglewicz

Powiązana galeria