Czwartek, 20 listopada 2014 11:22

Ogłoszenie o konkursie na realizację zadania publicznego

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecenie w 2015 r. realizację zadania publicznego organizacjom pozarządowym oraz podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1118)

Czwartek, 20 listopada 2014 09:59

Przypominamy o obowiązku noszenia odblasków!

Przypominamy wszystkim sceptykom noszenia odblasków, że od 1 września weszła w życie ustawa nakładająca na pieszych obowiązek noszenia odblasków poza strefą zabudowaną. Przepis ten ma przyczynić się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa na drodze. Miejmy nadzieję, że piesi traktują go zdroworozsądkowo, gdyż za brak elementu odblaskowego grozi wysoki mandat!

Środa, 19 listopada 2014 15:49

Znamy wyniki wyborów na Burmistrza i do Rady Miasta

Na podstawie oficjalnych już danych, ogłoszonych przez Miejską Komisję Wyborczą w Wolbromiu wynika, że Stanisław Tomasz Kołodziej (KKW Gospodarny Samorząd) otrzymał 3414 głosów, Adam Piotr Zielnik (KKW Samorząd OdNowa) 3224, Jan Łaksa (KW PSL) 2527, a Andrzej Stanisław Gil (KW Prawo i Sprawiedliwość) 1440 głosów. Do ponownego głosowania w dniu 30 listopada 2014 zostali dopuszczeni dwaj kandydaci: Stanisław Tomasz Kołodziej oraz Adam Piotr Zielnik

Środa, 19 listopada 2014 12:46

Niepełnosprawni również uczcili Święto Niepodległości!

Obchody Narodowego Święta Niepodległości to doskonała okazja by przypomnieć o patriotyzmie oraz by oddać cześć i pamięć tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny. To, jakże ważne święto państwowe uczczono również w OREW w Wolbromiu. Mottem przewodnim uroczystości były słowa wypowiedziane przez Wincentego Witosa: „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”.

Wtorek, 18 listopada 2014 14:05

OSP w Kąpielach Wielkich ma 60 lat

Ochotnicy z Kąpiel Wielkich mają powody do dumy. Niedawno miejscowa jednostka OSP świętowała 60-lecie istnienia. Najpierw w kościele Miłosierdzia Bożego w intencji strażaków i ich rodzin ks. proboszcz Andrzej Białek odprawił mszę świętą, po której dokonał poświęcenia wozu bojowego, a następnie w budynku remizy rozpoczęły się główne uroczystości jubileuszu. W uroczystościach, obok strażaków i ich rodzin, udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe 9 jednostek OSP.

|<  <  9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18  >  >|