Środa, 29 stycznia 2014 09:00

Będą zmiany w funduszu sołeckim?

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o funduszu sołeckim, przedłożony przez ministra administracji i cyfryzacji. Jego celem jest zwiększenie o 15 % (do poziomu 70 %) liczby gmin, w których zostanie utworzony fundusz sołecki,. Obecnie fundusz sołecki jest utworzony w ok. 55 % gmin. Wśród nich od początku jest gmina Wolbrom. Przepisy nowej ustawy doprecyzowują i usuwają niektóre rozwiązania poprzedniej regulacji, które stanowiły barierę dla rozwoju tej inicjatywy lokalnej.

Wtorek, 28 stycznia 2014 14:54

Umowy na dwie nowe inwestycje DK

Dyrektor DK w Wolbromiu Piotr Gamrot podpisze w najbliższy czwartek umowę z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie dwóch projektów zakwalifikowanych w lipcu ubiegłego roku przez Radę Programową LGD Nad Białą Przemszą do dalszej oceny w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu Małych Projektów 2013. Wśród 17 zakwalifikowanych projektów znalazły się wtedy się aż 3 wnioski wolbromskiego Domu Kultury.

Wtorek, 28 stycznia 2014 12:05

Idą ferie, jak ciekawie spędzić je w Wolbromiu?

Dla wszystkich uczniów nadchodzą dwa kolejne tygodnie laby – ferie zimowe rozpoczynają się już 3 lutego. Przede wszystkim będziemy namawiali młodych ludzi, aby porzucili komputery i domowe zacisze i ruszyli naprzeciw pięknej zimie: sanki, narty, łyżwy, lepienie bałwana – wybór zależy tylko od upodobań, bo warunki aktywnego wypoczynku, jak na razie zapowiadają się znakomicie… Wiele lokalnych instytucji również przygotowało swoje oferty dla wypoczywających dzieci i młodzieży, oto niektóre z nich:

Wtorek, 28 stycznia 2014 08:22

Spotkania sprawozdawcze OSP

Początek roku to czas, kiedy tradycyjnie Ochotnicze Straże Pożarne podsumowują ubiegłoroczną działalność. Zebrania sprawozdawcze odbyły się już w trzech spośród 21 jednostek OSP, działających w naszej gminie, tj. w Domaniewicach, Wolbromiu i Zarzeczu. Kolejne jednostki wyznaczyły spotkania w następnych tygodniach.

Poniedziałek, 27 stycznia 2014 13:32

Poznaj za darmo tajniki komputera i Internetu

Persona Ośrodek Szkoleniowo-Doradczy w Inowrocławiu zaprasza do bezpłatnego udziału w szkoleniach ECDL Start w ramach projektu: „Z komputerem na TY – kursy ECDL podnoszące kwalifikacje, wiedzę i umiejętności obsługi komputera wśród mieszkańców województwa małopolskiego”. Szkolenia finansowane z udziałem środków unijnych skierowane są do 190 osób w wieku 50-64 lat z wykształceniem max średnim, zamieszkałych na obszarze województwa małopolskiego.

|<  <  112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118 - 119 - 120 - 121  >  >|